9DH in Belem Art Meeting 28-8-2018

Nine Dragon Heads Internationa; ArtGroup in Belem
Lecture & Art Meeting 28-8-2018

 

21 artistas estrangeiros do Nine Dragon Heads estarão em Belém
para conhecer nosso circuito e fazer redes colaborativas.

Esse evento, organizado pelo querido Armando Sobral e Paul Donker Duyvis também terá uma fala minha sobre alguns dos novos artistas da produção visual paraense. Terça feira agora, no MUfPA!

 

21 buitenlandse kunstenaars van Nine Dragon Heads zijn in Belem zijn om ons Kunst-circuit te leren kennen en samenwerkingsnetwerken te maken.

Dit evenement, georganiseerd door Armando Sobral en Paul Donker Duyvis. Beeldend Kunstenaars,
informeert over de Kunst situatie in Belem.

Introduction Nine Dragon Heads by Park Byoung UK & Ali Bramwell

Lecture By John Fletcher”

Cultural Aspects and Visual Arts in Amazon”

 

MUFPA Museum, Belem
15;00 h
Lecture John Fletcher

Address:
GOVERNADOR JOSÉ MALCHER ESQUINA COM
Corner / Angolo
GENERALÍSSIMO DEODORO, Belem

INVITATION UFPA 2

About Nine Dragon Heads

een korte geschiedenis

In 1995 realiseerde de Koreaanse performance kunstenaar Park Byoun-Uk met de oprichting van ‘Nine Dragon Heads’ zijn grote droom. Met deze organisatie wilde hij kunstenaars uit verschillende werelden en culturen bij elkaar te brengen in projecten, symposia en exposities die veelal de vorm van een gezamenlijke reis aannemen. Hoewel de uitvalsbasis Zuid-Korea is, vinden de projecten overal in de wereld plaats.

Zuid-Korea verkeerde lang in een cultureel isolement en de Koude Oorlog duurt hier in feite nog immer voort. Sinds de Koreaanse oorlog zijn militairen uit de Verenigde Staten permanent in dit verdeelde land gestationeerd. In hun kielzog kwamen missionarissen die als buffer tegen de communistische ideologie Zuid-Korea moesten ontdoen van het boeddhisme en het sjamanisme. Het christendom maakte volgens sommige Amerikaanse politici de bevolking minder ontvankelijk voor het communisme. Velen zagen met lede ogen aan hoe met het geïmporteerde protestantisme ook de eeuwenoude tradities en cultuur verdwenen.

Door het opzetten van internationale manifestaties met kunstenaars uit het Westen en het Oosten bracht Park de nieuwste ontwikkelingen naar Korea en andere Aziatische landen. Aanvankelijk hadden zijn projecten vooral een ontregelend en provocerend karakter binnen het gesloten en conservatieve kunstklimaat van Zuid-Korea. Zo moest de beroemde Fluxus-kunstenaar Nam June Paik tot begin jaren negentig wachten tot hij in zijn geboorteland zijn eerste solotentoonstelling kreeg.

Park wil met zijn projecten hedendaagse kunstvormen koppelen aan tradities en rituelen uit de rijke geschiedenis van de islamitische, boeddhistische en sjamanistische culturen in Azië. De kruisbestuivingen vinden spontaan plaats door ontmoetingen en samenwerkingen. Behalve in officiële kunstruimtes en musea worden de projecten meer en meer in de openbare ruimte en in de natuur georganiseerd. Zo wordt niet alleen de kunstwereld, maar ook de lokale bevolking direct bereikt.

De bewoners op het platteland, de bergen en de eilanden bleken eeuwenoude tradities tegen de verdrukking in gekoesterd te hebben en vormden een directe bron van inspiratie voor de bezoekende kunstenaars: Projecten zoals Jump to the Island en Jump to the Unknown.

Kernonderdeel van Nine Dragon Heads tot nu toe was het volgen van de zijderoute over verschillende jaren verspreid. 

De zijderoute is de bekendste interculturele verbindingsweg tussen Azië en Europa. Venetië is de belangrijkste Europese stad aan de zijderoute. De plaatsen die bezocht werden langs de zijderoute zijn eeuwenoud en problematisch. Verdroging door gewasbesproeing en jaar in jaar uit hetzelfde gewas: de katoen plantages in de woestijn rond het Aralmeer zorgden voor de grootste door mensen veroorzaakte milieuramp tot nu toe. Op de drooggevallen bodem van het immense meer werden tussen de roestige scheepswrakken performances gedaan en installaties gemaakt. Uzbekistan verbiedt journalisten en demonstraties op deze beladen plek. Het moge duidelijk zijn dat deze onderneming een illegaal karakter droeg. Doel was op een indirecte wijze internationaal aandacht te vestigen op de dramatische waterverspilling bij het Aralmeer in het bijzonder en bij de katoenteelt in het algemeen. De reis, de acties, exposities en performances zijn vastgelegd door de Koreaanse TV in een lange documentaire en werden na de uitzending online gezet op Youtube.

Deel 1 http://youtu.be/dTJwgCqjYu4 , deel2 http://www.youtube.com/watch?v=0oX7g2JnvSk

In Nederland werd verslag gedaan in Kunstmagazine de Nieuwe (JAARGANG 15 NR 24 uitg. Arti et Amicitiae, pp.24-25) Dit nummer is online te bekijken en te downloden op http://www.denieuwe.nl/NUMMER%2024%20RUSTELOOS/deNieuwe%2024.pdf

Recente locaties waren oa. Tiblisi Georgië, met een tentoonstelling in het Qarvasla museum (2012). Het Istanbul Symposium 2012 in het Istanbul Modern (www.istanbulmodern.org).  Het reeds genoemde ecologische rampgebied van het drooggevallen Aralmeer in Oezbekistan (2012) en het Moodeung Museum of Contemporary Art, Gwangju, zuid Korea (2013). Ieder jaar neemt Nine Dragon Heads mee aan Sarajevo Winter Festival (ondersteuning door oorlog zwaargetrofen gebied). Behalve in officiële kunstruimtes en musea worden de projecten zoals gezegd ook in de openbare ruimte en in de natuur georganiseerd. Zo wordt niet alleen de kunstwereld maar ook de locale bevolking direct bereikt.

Nine Dragon Heads werkt samen met musea, galeries, culturele instellingen, maar ook met non-profitorganisaties op het gebied van natuur en milieu en met humanitaire organisaties als het Rode Kruis. Op de achtergrond spelen een aantal principes van de Fluxus beweging een blijvende rol: spontaniteit, onverwachte, scherpe en tegelijk ontwapenende acties. Behalve het ontregelende aspect, zijn humor, relativering en respect kernpunten. Deze elementen vergemakkelijken de dialoog en uitwisseling van ideeën. Met de stapsgewijze komst van democratie in Zuid-Korea keren ook uitingen van sjamanisme en boeddhisme terug en kunnen weer ter inspiratie dienen. Respect voor cultuur, de natuur, planten, dieren en uiteindelijk respect voor elkaar. ‘Nine Dragon Heads’ wil schoonheid, melancholie, gekte, levenslust, kortom elke vorm van energie uitdragen, ontvangen en regenereren tot iets nieuws.

Nine Dragon Heads / Paul Donker Duyvis

http://sdrv.ms/QpWUmo

facebook.com/9dragonheads

 

IMG_20180828_174603-01

Magic Mushrooms Performance Paul Donker Duyvis 7-10-2017

Magic Mushrooms
Performance Paul Donker Duyvis

Bird Paradise, Kuş Cenneti Gedizm, Izmir  7-10-2017
GNAP 2017 TÜRKİYE ‘DOĞANIN İZİNDE’ 4. GÜN
foto Tuğçe Aytürk​
MAGIC MUSHROOM_P2730148

MAGIC MUSHROOM_P2730149

MAGIC MUSHROOM_P2730154

MAGIC MUSHROOM_P2730155

MAGIC MUSHROOM_P2730156

MAGIC MUSHROOM_P2730157

MAGIC MUSHROOM_P2730158

MAGIC MUSHROOM_P2730153

MAGIC MUSHROOM_P2730152

MAGIC MUSHROOM_P2730151

MAGIC MUSHROOM_P2730150Performance Paul Donker Duyvis
Bird Paradise, Kuş Cenneti Gedizm  7-10-2017

GNAP 2017 TÜRKİYE ‘DOĞANIN İZİNDE’ 4. GÜN
foto TuğTuğçe Aytürk​

Fotowerk-Paul-Donker-Duyvis-Portrait-JL-Byars-aangekocht-door-Museum-Boymans-2016

Fotowerk Paul Donker Duyvis / PDDstudio Fotografie
The Sage of Rotterdam, 1983
(Portrait of James Lee Byars as Sjaman
in the Tower)

aangekocht door Museum Boymans – van Beuningen,
Rotterdam 5-9-2016
Sjarel Ex – Director,  Els Hoek, Curator Education, Francesco Stocchi – Curator Contemporary art

Het fotowerk The Sage of Rotterdam, 1983
maakt onderdeel uit van de expositie
Nog nooit eerder getoond werk van James Lee Byars
uit de Collectie van  Carlos Becerra,
18.06.2016 – 25.09.2016 
in Boijmans

Paul Donker Duyvis-Sjaman (JLB-THE SAGE OF ROTTERDAM) 1984 HR 06

Paul Donker Duyvis- The Sage of Rotterdam, 1983 (Portrait of James Lee Byars in the Tower)

https://pddstudio.wordpress.com/2016/02/17/james-lee-byars-1932-1997-memo/

dsc07167

dsc07166

dsc07155

dsc07161

dsc07158

dsc07149

dsc07148

dsc07151

https://pddstudio.wordpress.com/2016/02/17/james-lee-byars-1932-1997-memo/

ex-hoek-donker-duyvis_dsc07155-cr

vlnr. Sjarel Ex, directeur, Els Hoek, curator,  Paul Donker Duyvis
5-9-2016 Museum Boymans- van Beuningen Rotterdam

 

Encumbered Memo´s for Bosnia (Sarajevo 2008)



























Encumbered Memo´s for Bosnia – Sarajevo 2008
Paul Donker Duyvis

This project is part of XXIV International Festival Sarajevo, Winter 7.2. – 21.3. 2008. Visual Identity:

Barricades Without Borders- New (Brave) World

The theme „Barricades Without Borders- New (Brave) World” opens up the question of dialogue between different generations which participated, each in their own way, in creating a new world while destroying the barricades between their dreams, their goals and the world which surrounds them and in which they live. Every generation is confronted with the same experience: that in front and behind them stand barricades without borders. The creation of a new world means life in a “brave world…

Going to Bosnia and Sarajevo as an invited Artist for the Festival 2008 makes me aware of a deep but hidden feeling of collective guilt about what happened in Srebrenica. The Srebrenica Genocide, was the July 1995 killing of an estimated 8,000 Bosnian boys and men, who were supposed to be fully protected by the Dutch Army and the UN troops. But the International Organisations let the Massacre happen in front of their eyes.

The Srebrenica massacre is the largest mass murder in Europe since World War II. Theodor Meron: By seeking to eliminate a part of the Bosnian Muslims [Bosniaks], the Bosnian Serb forces committed genocide. They targeted for extinction the forty thousand Bosnian Muslims living in Srebrenica, a group which was emblematic of the Bosnian Muslims in general. They stripped all the male Muslim prisoners, military and civilian, elderly and young, of their personal belongings and identification, and deliberately and methodically killed them solely on the basis of their identity.

The Memo´s for Bosnia were daily Ceremonies, Performances, Installations, Meditations and Conversations with the Public about the recent war done at different historical locations in the Public Domain of Sarajevo: The Market, The main Mosque, the Synagogue, the Old Orthodox Church and the Turkish Cultural Center.
This project was part of the Exhibition “Encumbered” by Nine Dragon Heads Artists group, curated by Park Byoung Uk in Turkish Cultural Center, 6-11 February 2008 Sarajevo

I am still working to finish my Sarajevo project.
For me it was quite emotional.
It affected me a lot…

Thanks:
Park Byoung Uk – Curator
Nine Dragon Heads Foundation
Denizhan Ozer and Yula Shin (additional photography)
Gordana Andelic and Biró József
Yoko Kajio for inviting me to make a painting for her
– Mr. Wadja, Priest of the Old Orthodox Church Sarajevo

– and all the anonymous persons who participated in my project by telling me their private and emotional stories. Each story is symbolised by their small gifts for the Memo Installations in Sarajevo.
None of the meetings and conversations were recorded on audio, video or photo for reasons of intimacy and integrity.

– Barricades Without Borders- New (Brave) World
XXIV INTERNATIONAL FESTIVAL SARAJEVO 7.2. – 21.3. 2008

Turkish Cultural Center Sarajevo